Działka na sprzedaż Morąg (gw), Kretowiny

75849.00 m²
46,14 zł/m2
EXP-GS-8737
Oblicz ratę kredytu

3 500 000 zł

Działka na sprzedaż
Oferta na wyłączność

Szczegóły oferty

Symbol oferty EXP-GS-8737
Powierzchnia 75 849,00 m²
Przeznaczenie działki inwestycyjna
Zagosp. działki niezagospodarowana
Kształt działki nieregularny
Beata Demska

Beata Demska

Pośrednik w obrocie nieruchomościami
Nr licencji: 15958

Napisz wiadomość 32 Ofert

Opis nieruchomości

Biuro Nieruchomości Expert oferuje do sprzedaży  działki  położone w miejscowości Kretowiny u nasady półwyspu wchodzącego od strony południowej w jezioro Narie z dostępem do plaży  w gminie Morąg.
Sprzedawana nieruchomość składa się z pięciu działek stanowiących własność i prawo użytkowania wieczystego oraz 1-ej działki będącej w dzierżawie z możliwością przeniesienia  dzierżawy , całość o łącznej powierzchni 7,5849ha znajdujących się wśród malowniczych dziewiczych terenów mazurskich nad jeziorem słynącym z bardzo czystej i przejrzystej wody(I klasa czystości).
Działka objęta miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego oznaczona literą UT- Tereny usług turystycznych, US- teren plaży i przystani w części z jednostkowym stanowiskiem archeologicznym , Zp - teren zieleni urządzonej, Ls- teren zieleni leśnej:
Na terenach tych dopuszcza się realizację: obiektów hotelarskich; pensjonatów; obiektów usługowych; budynków gospodarczych; parkingów; ulic dojazdowych, ciągów pieszych i pieszo-jezdnych; sieci infrastruktury technicznej, plaży i przystani żeglarskiej
.

Działka jest uzbrojona w sieć wodociągową i kanalizacyjną, która przebiega przy drodze oraz w części na działce. Odległość do sieci elektrycznej to ok. 20 m.

Dojazd do działki drogą polną.
Sąsiedztwo to luksusowa posiadłość jak również gospodarstwa agroturystyczne , niewielka stadnina koni.

Właściciel przewidywał wybudowanie ośrodka wypoczynkowo-rehabilitacyjnego. Pozwolenie na budowę wydane w 2012 r. na budowę ośrodka szkoleniowo-wypoczynkowo-rehabilitacyjnego wraz z infrastrukturą towarzyszącą (budynek hotelowy i SPA, budynek przystani żeglarskiej z pokojami hotelowymi, magazyn sprzętu żeglarskiego, parkingi, obiekty małej architektury wygasło.

Wystawiana faktura VAT , do wyżej wymienionej ceny należy doliczyć podatek VAT.

Jezioro Narie jest największym (1264 ha) oraz najczystszym jeziorem w okolicy(I klasa czystości), posiada aż 19 wysp oraz bardzo urozmaiconą linię brzegową. Walory jeziora doceniło wielu inwestorów, nad jeziorem ulokowane są ośrodki wypoczynkowe, hotele, pola namiotowe, plaże strzeżone, mola, wypożyczalnie jachtów, kajaków, rowerów wodnych, restauracje, bary, pływalnie. Najatrakcyjniejsze turystycznie są wsie Kretowiny oraz Bogaczewo. W niektórych miejscach jezioro ma aż 3 km szerokości dzięki czemu idealnie nadaje się do uprawiania sportów wodnych.

 Serdecznie zapraszamy, 

 
 

Kalkulatory

Kalkulator kredytowy

Wysokość raty

PLN
%

Kalkulator kosztów

Podatek od czynności cywilno-prawnych

Taksa notarialna
(opłata notarialna)

Wniosek o wpis do WKW

VAT od prowizji
agencji nieruchomości

Vat od taksy notarialnej
(opłaty notarialnej)

Prowizja agencji nieruchomości

Wypisy aktu notarialnego

Razem

Uwaga: mogą wystąpić dodatkowe opłaty za założenie księgi wieczystej oraz ustanowienie hipoteki.

PLN
PLN
PLN
PLN
PLN
PLN
%
PLN

Pośrednik w obrocie nieruchomościami

Proszę wprowadzić poprawne imię i nazwisko
Proszę wprowadzić poprawny numer telefonu
Proszę wprowadzić poprawny adres e-mail
Proszę zaznaczyć wymagane zgody
Rozwiąż równanie:
22 6
Niepoprawny wynik